Biuro Rachunkowe "eRKa"

Księgowość dla wspólnoty mieszkaniowej

Księga przychodów i rozchodów

Książka przychodów i rozchodów to najpopularniejsza forma rozliczeń firm w Polsce. Najczęściej księgowość KPiR dotyczy formy działalności określanej jako Indywidualna działalność gospodarcza.   Prowadzenie księgowości firmy na podstawie książki przychodów i rozchodów nie jest bardzo trudne. Większość właścicieli firm jest w stanie wykonywać rozliczenia we własnym zakresie, jednak jest to zajęcie uciążliwe, a częste zmiany prawa i zasad podatkowych sprawiają, że dość łatwo można popełnić błędy przy rozliczeniach i wyliczeniach podatków. Nasza Biuro Rachunkowe proponuje Państwu zajęcie się księgowością Państwa firmy, profesjonalne prowadzenie książki przychodów i rozchodów z uwzględnieniem wszelkich możliwych odliczeń. Dzięki optymalizacji wydatków, kosztów mogą Państwo realnie oszczędzić w miesiącu spore kwoty, przekraczające często koszt obsługi księgowej.   Nasze Biuro Rachunkowe „eRKa” obsługuje kilkadziesiąt firm osób fizycznych, które rozliczają się na podstawie książki przychodów i rozchodów. Ich ilość stale wzrasta dzięki poleceniom naszych Klientów.

Obsługa kadrowa

Samodzielne prowadzenie kadr przez samego pracodawcę, bez szczegółowej znajomości Kodeksu Pracy i ustaw o systemie ubezpieczeń jest dużym problemem w każdej firmie. Proponujemy Państwu przejęcie tego zakresu obowiązków.   Prawa pracownicze zmieniają się nieustannie - tylko profesjonalnie przygotowani specjaliści potrafią się poruszać po tej tematyce. Nasze Biuro Rachunkowe posiada specjalistę zajmującego się kadrami i płacami. Przejmujemy obowiązki pracodawcy we wszelkich kwestiach związanych z obsługą kadrową, prowadzeniem akt osobowych itd. Zakres naszych obowiązków ustalamy indywidualną umową. Do tych obowiązków zwykle należą: przygotowywanie umów o pracę w oparciu do dostarczoną dokumentację przygotowywanie kart informacyjnych dotyczących zakresów obowiązków pracowników prowadzenie akt pracowniczych obsługa ZUS komunikacja z Państwową Inspekcją Pracy komunikacja z Sanepid"em.

Obsługa płacowa

Podpisując z nami umowę na obsługę księgową mogą Państwo zlecić nam również przygotowywanie dokumentacji rozliczeń z pracownikami i przygotowywanie listy płac.   Na podstawie przekazywanej dokumentacji przygotowywana jest lista płac. Za każdego pracownika wysyłane są również miesięczne deklaracje podatku dochodowego. W razie wykorzystywania przez pracownika prywatnego pojazdu dla celów firmowych, opracowywane są ryczałtowe koszty eksploatacji samochodu.

Księga rachunkowa

Biura rachunkowe

Specjalizacje:

  • Księga przychodów i rozchodów
  • Obsługa kadrowa
  • Obsługa płacowa
  • Księga rachunkowa
  • Biura rachunkowe

O nas

Biuro Rachunkowe 'eRKa' (Poznań, Suchy Las) istnieje od 1999 roku. Nasza Firma świadczy usługi księgowe i kompleksową obsługę księgowo-podatkową oraz obsługę kadr i płac dla podmiotów o różnym profilu działalności i formie prawnej. Klientami naszego biura rachunkowego są zarówno małe jednoosobowe firmy opodatkowane w sposób zryczałtowany, jak też spółki prawa handlowego. Obsługujemy również w sposób kompleksowy wspólnoty mieszkaniowe, do których kierujemy specjalną ofertę księgowości dla wspólnot mieszkaniowych. Zapewniamy naszym Klientom doradztwo i reprezentację przed urzędami. Nasze usługi mogą być prowadzone w języku angielskim i francuskim.