Biuro Rachunkowe - Marek Wachowicz, Andrzej Ziółkowski

Kontakt email, www
ul. Grochowska 178/184, Warszawa zobacz inne firmy z Grochowska , Warszawa
04-357 Warszawa , woj. Mazowieckie

Księga przychodów i rozchodów

Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów Podatkową księgę przychodów i rozchodów prowadzą podatnicy podatku dochodowego, od osób fizycznych opodatkowani na zasadach ogólnych (według skali podatkowej-obecnie 18% i 32% ) albo podatkiem liniowym (19%), którzy nie przekroczyli limitu 1"200"000 euro zobowiązującego ich do prowadzenia ksiąg rachunkowych (tzw. pełna księgowość). Ten rodzaj księgowości prowadzą również spółki cywilne, jawne oraz partnerskie wykonujące działalność gospodarczą, o ile nie są zobowiązane do prowadzenia ksiąg rachunkowych. Spółki te prowadzą jedną księgę dla wszystkich wspólników (dla spółki).

Ryczałt ewidencjonowany

Ryczałt Ewidencjonowany Ewidencje przychodów prowadzą podatnicy ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, tzw. ryczałtowcy. Zaliczyć należy do nich podatników: podatników prowadzących działalność gospodarczą, nie zobowiązanych do prowadzenia ksiąg rachunkowych (pełnej księgowości), podatników wynajmujących prywatnie, którzy dokonali wyboru jako zasad opodatkowania zryczałtowanego podatku dochodowego i którzy nie przekroczyli limitów uprawniających do takiego wyboru (250"000 euro) albo też którzy rozpoczynają działalność (bez względu na obrót w roku jej rozpoczęcia). W przypadku spółek limit dotyczy spółki, a podatnik ma prawo do wyboru odrębnych zasad opodatkowania w spółce i indywidualnie.

Deklaracje podatkowe

Obsługa kadrowa

Obsługa płacowa

Doradztwo podatkowe

Księga rachunkowa

Biura rachunkowe

Specjalizacje:

  • Księga przychodów i rozchodów
  • Ryczałt ewidencjonowany
  • Deklaracje podatkowe
  • Obsługa kadrowa
  • Obsługa płacowa
  • Doradztwo podatkowe
  • Księga rachunkowa
  • Biura rachunkowe

O nas

Istniejemy na rynku od 1994 roku. Zgodnie z wymogami Ministerstwa Finansów posiadamy licencję na prowadzenie usług księgowych. Przez kilkanaście lat naszej działalności zdobyliśmy ogromną wiedzę i doświadczenie, co czyni naszą firmę PROFESJONALNĄ. Potwierdzają to opinie zarówno naszych klientów jak i dobre relacje z Urzędami Skarbowymi, Zakładami Ubezpieczeń Społecznych i innymi instytucjami. Dodatkowym naszym atutem jest to, iż od wielu lat mamy stały, zgrany i odpowiednio wykształcony zespół.