Biuro Rachunkowe MIKA

Kontakt email, www
Nowy Targ ul. Rynek 11
31-523 Kraków II dzielnica Grzegórzki , woj. Małopolskie

Księga przychodów i rozchodów

prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów prowadzenie odrębnych ewidencji dla celów podatku od towarów i usług (VAT) prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych prowadzenie ewidencji wyposażenia sporządzanie deklaracji podatkowych ustalanie należnych zaliczek w zakresie podatku dochodowego  pomoc w ustaleniu optymalnej formy opodatkowania dochodów

Ryczałt ewidencjonowany

Ewidencji dla celów podatku od towarów i usług prowadzenie ewidencji zakupów towarów i usług, w tym transakcji wewnątrz wspólnotowych prowadzenie ewidencji sprzedaży towarów i usług, w tym transakcji wewnątrz wspólnotowych sporządzanie deklaracji podatkowych (VAT-7 lub VAT-7K, VAT-UE)

Podatki za granicą

Doradztwo podatkowe

Doradztwo podatkowe to opinie ,analizy ,porady podatkowe i wyjaśnienia które możesz u nas uzyskać. Ponadto sporządzanie informacji ,deklaracji i zeznań podatkowych, analiza rozliczeń , kontrola prawidłowości prowadzonej dokumentacji księgowej, korygowanie nieprawidłowości oraz pomoc w prowadzeniu dokumentacji w sposób prawidłowy i rzetelny.   Skontaktuj się z nami i umów się na spotkanie, a z pewnością coś doradzimy.   W ramach doradztwa podatkowego przedstawiamy podatnikowi możliwe formy opodatkowania oraz po przeprowadzeniu analiz pomagamy w ustaleniu i wyborze optymalnej formy opodatkowania dochodów.   Zajmujemy się także sporządzaniem zeznań rocznych (PIT,CIT) o wysokości dochodów do Urzędu Skarbowego ze wszelkiego rodzaju dochodów z zastosowaniem możliwych prawem zwolnień i odliczeń ,oraz przygotowujemy wnioski do Urzędu Skarbowego (VZM) o zwrot niektórych  wydatków związanych z budownictwem mieszkaniowym. Przepisy prawa podatkowego są zagmatwane. Czasem wystarczy rozmowa lub niewielka analiza by zyskać. Korzystając z usług doradztwa podatkowego zyskujesz spokój, czas i pieniądze.

Księga rachunkowa

Ksiąg rachunkowych (handlowych) w tym : zakładanie ksiąg rachunkowych opracowanie zasad polityki rachunkowości prowadzenie ksiąg rachunkowych prowadzenie odrębnych  ewidencje dla celów podatku od towarów i usług zakładanie i aktualizacja ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych sporządzanie deklaracje oraz zeznań podatkowych                           sporządzanie sprawozdań finansowych sporządzanie sprawozdań dla celów statystycznych

Biura rachunkowe

Specjalizacje:

  • Księga przychodów i rozchodów
  • Ryczałt ewidencjonowany
  • Podatki za granicą
  • Doradztwo podatkowe
  • Księga rachunkowa
  • Biura rachunkowe

O nas

Biuro Rachunkowe MIKA działa na rynku od 1991 roku. Od tego czasu zyskało spore doświadczenie w rozliczaniu firm oraz osób fizycznych prowadzących i nie prowadzących działalności gospodarczej. Z czasem oprócz zajmowania się podatkami w Polsce zaczęliśmy świadczyć usługi odzyskiwania podatku zapłaconego za granicą. Na ten temat można przeczytać więcej w dziale USŁUGI.            Doradca podatkowy-właściciel biura -Katarzyna Mrugała jest  wpisana  na listę doradców podatkowych pod nr 05467.       Chcąc zapewnić kompleksową obsługę firm zatrudniamy: księgowych, specjalistów ds. wynagrodzeń, specjalistów ds. ZUS, tłumacza j. niemieckiego         Ponadto współpracujemy z prawnikami, z tłumaczem języka angielskiego oraz ze szkoleniowcami BHP. W związku z tym że zajmujemy się zwrotem podatku z zagranicy od kilku lat współpracujemy z Kancelarią Prawno-Podatkową w Niemczech. Jesteśmy otwarci na wszelką formę współpracy.