Twoje Biuro Rachunkowe Kowalczyk TBR S.J

Kontakt email, www
Ul. Kościuszki Tadeusza 43 zobacz inne firmy z Kościuszki Tadeusza
43-300 Warszawa , woj. Śląskie

Księga przychodów i rozchodów

Ryczałt ewidencjonowany

Deklaracje podatkowe

Obsługa kadrowa

Porady prawne

Analizy ekonomiczne

Wnioski kredytowe

Księga rachunkowa

Biura rachunkowe

Specjalizacje:

  • Księga przychodów i rozchodów
  • Ryczałt ewidencjonowany
  • Deklaracje podatkowe
  • Obsługa kadrowa
  • Porady prawne
  • Analizy ekonomiczne
  • Wnioski kredytowe
  • Księga rachunkowa
  • Biura rachunkowe

O nas

Zastanawiają się Państwo lub podjęli już decyzję o założeniu własnej firmy? Nie wiedzą Państwo od czego zacząć? nbspTo nie jest łatwa decyzja dlatego nbspponiżej postaramy się w kilku krokach opisać proces związany z założeniem działalności gospodarczej, oczywiście na każdym etapie tego procesu mogą Państwo skorzystać z naszych usług. Staramy się zawsze bardzo dokładnie przeanalizować wszystkie potrzeby i oczekiwania klienta nbsporaz służyć mu naszą wiedzą i doświadczeniem aby mógł przebrnąć przez ten proces sprawnie, i bezboleśnie.
Na początku warto zadać sobie kilka pytań w szczególności: Czy posiadam cechy przedsiębiorcy?, Jaki jest mój pomysł na firmę?, Co komu, gdzie, za ile będę sprzedawał?, Jaki może być popyt nbspna mój produkt?, Jakie nakłady mogę ponieść i jaki dochód planuję uzyskać?, Jakich zagrożeń mogę się spodziewać?, Jak wygląda moja konkurencja?, nbsp Jakie nbspbędą źródła finansowania działalności?
oraz wiele innych pytań które pomogą odpowiednio zaplanować i ocenić możliwości osiągnięcia sukcesu planowanego przedsięwzięcia. W celu odpowiedniego zaplanowania przedsięwzięcia warto jest opracować Biznes Plan , który odpowie na powyższe pytania, ale może być również niecenioną pomocą dla pozyskania zewnętrznych źródeł finansowania tj. kredyt nbspczy środki unijne nbsp Należy dokonać wyboru formy prawnej prowadzonej działalności i dokonać czynności rejestracji firmy. Poniżej kilka propozycji: Działalność indywidualna osoby fizycznej prowadzona na podstawie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej:
- zgłoszenie działalności w urzędzie gminy (miasta), Podstawa prawna: Prawo działalności gospodarczej z dnia 19 listopada 1999 roku. Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółka osobowa :
- nbspzawarcie umowy spółki i powołanie zarządu w postaci aktu notarialnego,
- nbspwniesienie opłaty notarialnej i skarbowej (pobiera notariusz),
- nbspwniesienie udziałów (kapitał zakładowy) aktualnie nie mniej niż 5.000 zł,
- nbspwpisanie spółki nbspdo rejestru sądowego przedsiębiorców w odpowiednim terytorialnie sądzie gospodarczym. Podstawa prawna: Kodeks Spółek Handlowych z dnia 26 lipca 2000 roku.nbsp Zgłoszenie firmy w Wojewódzkim Urzędzie Statystycznym
- otrzymanie numeru nbsp identyfikacyjnego w systemie REGON Podstawa prawna: Zarządzenie Nr 74 Prezesa GUS z dnia 3 listopada 1989 r.nbsp Otwarcie nbsp konta bankowego :
- nbspzałożenie konta rachunkowego w banku,
- nbspzłożenie wzorów podpisów osób uprawnionych do dysponowania środkami nbsp pieniężnymi na rachunku.nbspnbsp Rejestracja firmy w Urzędzie Skarbowym – zgłoszenie obowiązku podatkowego:
- nbspprzedłożenie we właściwym terytorialnie Urzędzie Skarbowym niezbędnych dokumentów (umowa spółki, odpis z rejestru handlowego nbsp lub zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, zaświadczenie o nadaniu numeru REGON, informacja o rachunku bankowym),
- nbspwybór formy opodatkowania i sposobu prowadzenia ewidencji podatkowej,
- nbsprejestracja w zakresie podatku od towaru i usług (VAT) i podatku akcyzowego. Podstawa prawna:
Ustawa z dnia 19 listopada 1999 r. Prawo działalności gospodarczej
Ustawa z dnia 8 stycznia 1993 r. o podatku od towaru i usług oraz nbsp o podatku akcyzowym (art. 9 i art. 46).
Rozporządzenie Ministra Finansów z 9 grudnia 1994 r. w sprawie opłaty skarbowej (§ 4 ust. 1 punkt 16)
Rozporządzenie Ministra Finansów z nbsp 23 grudnia 1994 r. nbsp w sprawie karty podatkowej.
Rozporządzenie Ministra Finansów z nbsp 23 grudnia 1994 r. nbsp w sprawie zryczałtowanego podatku dochodowego.
Rozporządzenie Ministra Finansów z nbsp 15 grudnia 1992 r. nbsp w sprawie prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów.
Ustawa z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości.
Ustawa z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych
Ustawa z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych
Zgłoszenie do ZUS obowiązku ubezpieczenia - nbspzgłoszenie osoby prowadzącej działalność gospodarczą, osoby współpracującej z rodziny, osoby zatrudnionej w firmie (umowy nbsp o pracę, umowy-zlecenia) do ubezpieczenia we właściwym terytorialnie oddziale ZUS. Podstawa Prawna: Ustawa z dnia 13 października 1998 r. o systemie ubezpieczeń społecznych.nbsp Zawiadomienie innych instytucji w zależności od potrzeb: - nbspPaństwowa Inspekcja Sanitarno-Epidemiologiczna,
- nbspPaństwowa Inspekcja Pracy,
- nbspPaństwowa Inspekcja Handlowa,
- nbspKomenda Straży Pożarnej,
- nbspInspektorat Ochrony Środowiska,
- nbspInspektor Nadzoru Budowlanego (Państwowy),
- nbspZakład Gazowniczy, Energetyczny, Wodociągi i Kanalizacja, Telekomunikacja,
- nbspTowarzystwo Ubezpieczeniowe.
Informacje nt. wymagających uzgodnień z w/w służbami uzyskać można w organach urzędów miast zajmujących się ewidencją nbsp działalności gospodarczej.
Oczywiście na każdym z powyższych etapów zachęcamy do skorzystania z pomocy Twojego Biura Rachunkowego , nasi pracownicy będą starali się sprawnie przeprowadzić Państwa przez meandry założenia i prowadzenia działalności gospodarczej. Zapraszamy